Kazada eşi ölen engelli kocadan kahreden sözler! ‘Elim ayağımdı şimdi ne yapacağım’

Kaza, 10 Kasım Perşembe günü öğle saatlerinde Güvercintepe Mahallesi Fatih Caddesi’nde meydana geldi. Ayşe Berber(56), engelli eşi Bekir Berber’le (58) birlikte gezmeye çıktı. Yolda tekerlekli sandalyeli eşinin gerisinden yürüyen Ayşe Berber’e M.Ç.’nin kullandığı 22 AF 806 plakalı araba çarptı. İki aracın ortasına sıkışan Ayşe Berber, olay yerinde yapılan birinci müdahalenin akabinde Başakşehir Çam ve Sakura Hastanesi’ne kaldırıldı.

Sürücü M.Ç. de polis grupları tarafından tabiri alınmak üzere polis merkezine götürüldü. M.Ç. tabirinin akabinde özgür bırakıldı. Ağır bakımda tedavi edilen  Ayşe Berber, kazadan bir gün sonra hayatını kaybetti. Berber, Arnavutköy Tayakadın Yeni Mezarlığı’na defnedildi.

“25 YILDIR BANA BEBEK ÜZERE BAKTI”

Kazayı anlatan engelli koca Bekir Berber, “Eşimle meskenden çıktık, durağa hakikat gidiyorduk. Gezmeye çıkmıştık. Kaldırımın girişi kapalıydı, yolun kenarından giderken otomobil bize geriden çarptı. Ben artık ne yapacağım? Tek başıma kaldım. O elim ayağımdı, ben 40 yıllık evliyim. Ben öbür ne yapabilirim. Bana kim bakacak, ben ne olacağım? Ben hastayım. Şekerim var tansiyonum var, birdenbire bayılıyorum. Mecbur benim ardımdan gelmek zorundaydı. 25 yıldır bana bebek üzere baktı. Ben artık ne yapacağım? Şoförün cezası neyse çeksin. Benim hayatım söndü, hayatım kaydı. Bir gün boyunca ağır bakımda kaldı. Ben devlete yalvarıyorum. Gereken neyse yapılsın. Ben maddi istemiyorum, manevi istiyorum. Benim hayatım söndü, benim çektiğim acıyı o da çeksin istiyorum” dedi.

“ŞÜPHELİNİN TUTUKSUZ YARGILANIYOR OLMASI VİCDANLARIMIZI YARALAMIŞTIR”

Aile avukatlarından Furkan Cıklaşahin de, “Olay günü merhum Ayşe Berber’in sıhhat durumu göz önünde bulundurulmadan, şüphelinin tutuksuz yargılanıyor olması vicdanlarımızı yaralamıştır. Şüphelinin tutuklanması gerektiği kanaatindeyiz. Güvenlik kamerası izlendiğinde, açıkça görülüyor ki, kaza büsbütün kasıtlı olarak işlenmiş. Katiyetle ihmalden çok daha fazlası var. Biz gerekli yasal süreçlerin takipçisi olacağız” sözlerini kullandı.

“CAYDIRICILIK İÇİN TUTUKLU YARGILANMASI GEREKİR”

Diğer aile avukatı Oğuzhan Akıncı ise, “Buna bir kaza diyemeyiz. Bunda bir kaza yok kasti hareket var. İmajlar incelendiğinde kuşkulu duruyor, tarafını çeviriyor ve tekrardan Ayşe Berber’in üzerine sürüyor. Burada bir hem yaralanma hem de mevt olayı var. Ölen kişinin eşi Bekir Berber, engelli. O da hayatta tek başına kaldı. Tek takviyesini kaybetti. Caydırıcılık için tutuklu yargılanması gerekir. Biz bu olayın takipçisi olacağız. Adaletin yerini bulmasını istiyoruz. Onunla ilgili gerekli müracaatları yaptık. Savcılarımızın da gerekli soruşturmayı yapıp, kişinin yaptığı aksiyonun sonucunda kasti bir hareket olduğunu gördükten sonra tutuklu yargılanmaya çevireceğini düşünüyoruz. Evrakın takipçisi olacağız” dedi.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir