Lily-Rose Depp, Johnny Depp-Amber Heard davası boyunca neden sessiz kaldığını açıkladı

Milliyet.com.tr
1984 imali ‘Elm Sokağında Kâbus’ ile kamera karşısında birinci tecrübesini yaşayan, oyunculuk mesleğinde birçok mükafata aday gösterilen Johnny Depp’in, 2011 yılında birlikte rol aldıkları ‘The Rum Diary’ sinemasının setinde tanıştığı ve yaklaşık iki yıl süren evliliğin akabinde olaylı bir formda boşandığı Amber Heard ile karşılıklı olarak açtıkları milyonlarca dolarlık dava, 1 Haziran’da sonuçlanmıştı.

MİLYONLARCA DOLAR TAZMİNAT!

Oy birliğiyle alınan kararda; heyet, Heard’ün eski eşine iftira attığına ve Depp’e 10 milyon dolar cezai tazminata ek olarak aktörü ziyanlarını karşılamak için de ekstra beş milyon dolar telafi edici tazminat ödemesi gerektiğine karar verdi. Sonrasında bu sayı, beş milyon dolardan Virgina eyaletinin bu çeşit tazminatlar için sonu olan 350 bin dolara düşürülmüştü.

Jüri üyeleri, Amber Heard’ün evliliğine ait beyanlarına inanmadı ve savlarının yalnızca Depp değil ayrıca insanları da lekelediğine karar vererek, Heard’ün ‘kötü niyetle’ hareket ettiğine hükmetmişti.

Jüri, Heard’ün de Depp’in avukatı üzerinden karalandığına ait suçlamadan birini kabul ederek, Depp’in Heard’e 2 milyon dolar tazminat ödemesine karar verdi. Heard ve Depp, geçtiğimiz haftalarda ise bu kararlar için karşılıklı olarak temyize gitmişti.

“JÜRİ BANA HAYATIMI GERİ VERDİ”

Johnny Depp, davayı kazanmasının akabinde toplumsal medya heasabından şu açıklamayı yapmıştı:

Altı yıl evvel hayatım, çocuklarımın hayatı, bana yakın insanların hayatı ve ayrıyeten uzun yıllar boyunca bana takviye olan ve bana inanan insanların hayatları sonsuza kadar değişti. Hepsi göz açıp kapayıncaya kadar bir müddette oldu. Altı yıl sonra heyet bana hayatımı geri verdi. Onur duydum. En başından beri bu davayı açmanın maksadı, sonucu ne olursa olsun gerçeği ortaya çıkarmaktı. Doğruyu söylemek, çocuklarıma ve beni destekleyen herkese borçlu olduğum bir şeydi. Sonunda bunu başardığımı bildiğim için huzurlu hissediyorum.

KIZI SESSİZLİĞİNİ BOZDU

Tüm bunların akabinde toplumsal medyada dava süreciyle ilgili konuşmadığı için sık sık eleştirilen, Vanessa Paradis ve Johnny Depp’in 23 yaşındaki kızı Lily-Rose Depp; babasının Amber Heard’ın davası sırasında neden sessizliğini koruduğunu ve neden bu hususta yorum yapmamaya devam etmeyi planladığını açıkladı. Babası ve annesi üzere oyuncu olan Lily-Rose; Elle’e konuşarak şu tabirleri kullandı:

Onlar için çok özel ve çok şahsî olan şeyler, apansızın özel ve şahsî olmaktan çıktı… Bu durumda bâtın niyet bahçemde kalmaya nitekim hakkım olduğunu hissediyorum.

Depp, ayrıyeten kendi kıymetiyle ‘tanımlanmak’ istediğini söyleyerek; ‘kimseye hesap vermek için burada olmadığını’ da belirtti.

Ünlü isim, “Kariyerimin büyük bir çoğunluğunda, beşerler beni hayatımdaki erkeklerle tanımlamak istediler. Bu ister aile üyelerim, ister erkek arkadaşlarım olsun. Ve ben kendi ortaya koyduğum şeylerle tanımlanmaya hazırım” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir