TotalEnergies, Mercedes-Benz Türk otobüslerine ilk dolum şanzıman yağı tedarik edecek


Türkiye’de 30 yılı aşkın süredir madeni yağ sektöründe faaliyet gösteren TotalEnergies Turkey Pazarlama, dünya devi markalarla iş birliklerini güçlendirmeye devam ediyor. Mercedes-Benz Türk’ün USA Coach Projesi kapsamında, Kuzey Amerika pazarına özel olarak geliştirdiği otobüslerin ilk dolum otomatik şanzıman yağı TotalEnergies Fluidmatic SYN T668 olacak.

TotalEnergies Turkey Pazarlama Genel Müdürü Emre Şanda, “Farklı tiplerde madeni yağ tedarikini yaptığımız araçlara bir yenisini daha ekledik. Kuzey Amerika pazarı için özel olarak tasarlanan Mercedes-Benz Türk otobüslerinin ilk dolum şanzıman yağını tedarik edeceğimiz için mutluyuz. Bu iş birliği; kalitesi, üstün teknolojisi ve performansı ile TotalEnergies Madeni Yağlar’ın başarısını bir kez daha tescillemiş oldu. Mercedes-Benz Türk ile yarattığımız sinerjinin markamızı daha iyi yerlere taşıyacağına inanıyoruz” dedi.

TotalEnergies Turkey Pazarlama, İzmir Menemen’deki en üst düzey uluslararası ve yerel standartları karşılayan madeni yağ harmanlama tesisinde yılda yaklaşık 50 bin ton madeni yağ, antifiriz ve özel ürünün üretimini yaparak otomotiv, endüstri ve deniz taşımacılığı sektörlerine hem doğrudan hem de distribütörleri aracılığıyla ürün tedarik ediyor.

Ticari araç segmentinde, dünyanın en büyük tam otomatik şanzıman üreticisi olan Allison onaylı Fluidmatic SYN T668, Life-Boost teknolojisi ile üretiliyor. Böylece, aracın aktarma organları bileşenleri ve parçalarının dayanıklılığı en üst düzeye çıkıyor. Ayrıca normal kullanım ömrü boyunca araç daha az bakıma ihtiyaç duyuyor, en zorlu çalışma koşullarında bile yağ değişim aralığı uzuyor. Fluidmatic SYN T668, vites değiştirme kalitesini çok uzun süre korumaya yardımcı olurken, şanzıman performansını iyileştiriyor ve yakıt ekonomisine katkıda bulunuyor.

TotalEnergies Turkey Pazarlama Hakkında

TotalEnergies Turkey Pazarlama, tamamı TotalEnergies şirketi iştiraki olan ve Türkiye’de madeni yağ üretimi ve pazarlaması alanında faaliyet gösteren global bir oyuncudur. 130 çalışanı ile 30 yılı aşkın süredir Türkiye’de madeni yağlar alanında operasyonlarını yürüten şirket, sektörünün tartışılmaz öncülerinden olup otomotiv, endüstri ve deniz taşımacılığı segmentlerine hem doğrudan hem de distribütörleri aracılığıyla ürün tedariği yapan güçlü bir satış ve dağıtım ağına sahiptir. TotalEnergies Turkey Pazarlama, İzmir Menemen’de en üst düzey uluslararası ve yerel standartları karşılayan madeni yağ harmanlama tesisinde yılda yaklaşık 50 bin ton madeni yağ ve özel ürünün üretimini yapmaktadır.

TotalEnergies ve Yenilenebilir Enerji Kaynaklı Elektrik 

2050 yılına kadar net sıfır emisyona ulaşma hedefinin bir parçası olarak TotalEnergies, elektrik ve yenilenebilir enerji alanlarında kârlı bir faaliyet portföyü oluşturuyor. 2023’ün ilk yarısı itibarıyla TotalEnergies’in brüt yenilenebilir enerji kaynaklı elektrik üretimi kurulu gücü 19 GW’a ulaştı. Rüzgar ve güneş enerjisinden elektrik üreten dünyanın en büyük 5 üreticisi arasında yer alma hedefiyle TotalEnergies, 2025 yılına kadar yenilenebilir kaynaklardan ve depolamadan 35 GW brüt üretim kapasitesine ve 2030 yılına kadar 100 GW’a ulaşmak için bu iş kolunu büyütmeye devam edecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir