Türk bayrağının önünde diz çöktü, il başkanı seçildi

İYİ Parti Denizli teşkilatı üçüncü olağan genel şurasını Merkezefendi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi. İl Başkanı Raziye Akışık’ın yeniden aday olmadığı kongrede bir devir MHP’de vilayet başkanlığı vazifesi yapan Zafer Kaplan ile MHP’de vilayet lider yardımcılığı yapan Özer Tunçtürk yarıştı. Divan başkanlığına Genel Lider Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Şenol Sunat’ın getirildiği kongreye katılım yoğun oldu.

‘BİRİNCİ PARTİ YAPMA’ KELAMI VERDİ

650 delegenin oy kullandığı vilayet kongresinde 40 kişilik il yönetim kurulu, 9 kişilik disiplin kurulu ve 27 üst şura delegesi belirlendi.

Mavi liste ile yarışan Tunçtürk genel şura delegelerine hitap ederek; “İYİ Parti’yi Denizli’de birinci parti yapmaya kelam veriyorum. Denizli Büyükşehir Belediyesi’nde GÜZEL Parti’nin bayrağı dalgalanacak” diye konuştu. Konuşması tekbir sesleri, ‘Mustafa Kemal’in askerleriyiz’ ve ‘Başbakan Akşener’ sloganlarıyla kesilen Tunçtürk; “Denizli; DÜZGÜN Parti’nin kuruluş, gelişme ve yükselmesi için en uygun ortama vilayetlerden biri. Bizler tıpkı bayrağı taşıyan beşerler olarak burada birleşmişken o denli şeyler oldu ki; ülke sıkıntıları bir tarafa bırakılarak şahsi problemler ön plana çıktı. Bunun sonucu olarak tıpkı bayrağı taşımamıza karşın Denizli’de farklı taraflara çekildik. Yükselmek yerine maalesef yatay hatta düşey bir istikamette seyrediyoruz. Denizli’de partinin yatay seyretmesini bırakın düşeş seyretmesi kabul edilemez bir durumdur” sözlerini kullandı.

TÜRK BAYRAĞI AÇTI, DİZ ÇÖKTÜ

Konuşmasını tamamlayan Tunçtürk daha sonra cebinden Türk Bayrağı çıkararak açtı. Bayrağı tüm salona gösteren Tunçtürk daha sonra diz çökerek bir mühlet bu biçimde bekledi. Bu sırada kalabalık ‘Ne Memnun Türküm Diyene’ sloganları attı.

Söz alan vilayet lider adayı Zafer Kaplan, Denizli’de gerçekleştirmeyi planladığı projelerini anlattı. Vilayet başkanlığı periyodunda Denizli’den üç milletvekili çıkarma kelamı veren Kaplan ilçe teşkilatlarının maddi problemlerini çözecek projeler ürettiklerini kaydetti. Seçimlerde canla başla çalışacaklarını söyleyen Kaplan; “Sabahlara kadar uyumadan, alanda adaylarımızla birlikte koşturacağız. Denizli’de İYİ Parti’yi birinci parti yapacağız” diye konuştu.

ÖZTÜRK: BU PARTİDE OFİS PAZARLIKLARINA YER YOK

Adayların akabinde söz alan İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk konuşmasında şu tabirleri kullandı:

*Hep birlikte korkmadan önümüze konan tüm pürüzleri aştık. Korkmadan, yılmadan gerçekleri haykırdık. Bazen yol arkadaşlarınızı eleştirebilirsiniz, bazen de eleştirilirsiniz…  Ama insan tıpkı gaye uğruna rakipleriyle uğraş etmek yerine ekip arkadaşına çelme takar mı? Takmaz…

*Bu partinin bir duruşu var.  Bilsinler ki UYGUN Parti’de ofis pazarlıklarına yer yok. YETERLİ Parti’de kapalı odalarda alınan kararlara yer yok. Dedikoduya yer yok. Palavranın olduğu yerde hareket olur mu? Dedikodunun olduğu yerde rahmet olur mu?

*Haksızlığın olduğu yerde hem hareket hem rahmet olur mu? Biz istiyoruz ki teşkilatımıza bir hareket gelsin. Seçimde birlik beraberlik içinde olalım istiyoruz. Bu durumdan rahatsız olanlar var biliyorum.

*Bu duruşumuzun kimilerinin çok zoruna gittiğini biliyorum. Bu kongremizi Zafer Partisi’nden MHP’den AK Parti’den bile çok merak eden müdahil olmaya çalışanları da biliyorum. Bu kongremizde demokratların da davacıların de kalkınmacıların da iradesinin ne olduğunu çok iyi biliyorum.

389 OYLA SEÇİMİ TUNÇTÜRK KAZANDI

Üç sandıkta oy kullanma süreçlerinin tamamlanmasının akabinde sayıma geçildi. 600 oyun kullanıldığı genel konseyde Özer Tunçtürk 389 oy alarak İYİ Parti Denizli Vilayet Başkanlığı misyonuna getirildi.

Zafer Kaplan ise 211 oyda kaldı. Tunçtürk’ün idaresi; “Mustafa Kemal Şahan, Ünal İncegür, Ertan Kesgin, Ayhan Çetin, Sultan Köse, Elvan Aydoğan, Zeynep Sözeri, Bayram Can Çapar, Mehmet İlhan, Savaş Sütçü, Şule Ünlü, Halime Özdemir, Alaattin Tagay, İsmail Coşkunsu, Cevdet Çokakoğlu, Sema Meral, Ömer Sağdıç, Serkan Turan, Fatih Boya, Kahraman Kurnaz, Musa İmal, İsmail Sever, Saffet Kanpolat, Uğur Erdoğan, Nihan Özden, Engin Çobanoğlu, Hüdaverdi Caner, Alperen Kaymakçı, Özgür Birgi, Selahiye Hasret Öztürk, Halil İbrahim Satır, Hakan Karabacak, İbrahim Çıplak, Meral Er, Ramazan Aydın, Cansu Erdoğan, Tuna Oktay ve Hüseyin Yücel’den oluştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir