Tuzla’da bir sürücü köpeği ezip kaçtı

İstanbul Tuzla’da seyir halindeki şoför, havlayarak aracının peşinden koşan köpeği ezdi. Şoför durmayıp kaçarken, Pito isimli köpeğin bacakları kırıldı. Kaza anları güvenlik kameralarına yansıdı.

Akfırat Mahallesi’nde bir fabrikanın önünde meydana gelen olayda, argümana nazaran, aracıyla seyir halinde olan şoför, havlayarak peşinden koşan 4 yaşındaki köpeği ezdi ve durmadan yoluna devam etti. Köpek aracın altından acı çekerek çıkarken, birkaç metre sonra yere düştü. Kazadan sonra köpeği en yakın veterinere götüren Volkan Baltacıoğlu, köpeğin bacaklarının kırıldığını ve iç kanamasını olduğunu söyledi.

“En azından buraya gelip bir baksaydı ne oldu ne bitti diye”

Yol üzerinde hayvanseverler tarafından beslenen çok sayıda köpek olduğunu belirten Baltacıoğlu, “Bu hayvanlar yemeklerini verdiğimiz, bakımlarını yaptığımız hayvanlar. Burada bazen araçların yanına gerçek koşuyorlar. İşte o gelen araca da yeniden koşmuşlar. Araç evvel durur üzere olmuş sonra hayvanı ezip geçmiş. Hayvanın da durumu şu anda çok güzel değil. İç kanaması olduğunu söylüyorlar. Natürel biz veterinere götürdük. 25 bin TL üzere bir fiyat çıktı bize. Şu an tedavilerini yaptırdık. Bakıyoruz sonucu gözetleyeceğiz. Kamera manzaralarında bir cip evvel bir duruyor, bakıyor sonra da hayvanın üzerinden geçip gidiyor. Aslında açık net görünüyor. Bizim beklentimiz en azından buraya gelip bir baksaydı ne oldu ne bitti diye. Buradan o denli hayvan ezip geçti, durmadı bile. Esasen buradan geçen biri galiba. Bekliyoruz 2 gündür buraya uğramadı. Bana veteriner, ‘Çok da ümit bağlamayın’ dedi. Ancak ben yaşatmak için elimden geleni yapıyorum“ diye konuştu.(İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir