Bakan Karaismailoğlu: Hızlı treni 2024 bitmeden Bursa’nın ve Türkiye’nin hizmetine sunacağız

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Bursa’da devam eden süratli tren çizgisini 2024 yılı bitmeden tamamlayarak hizmete alacaklarını, Emek-Şehir Hastanesi metro çalışmasını da bu yıl içinde bitirmek için karar aldıklarını söz etti.

Bir dizi program için Bursa’ya gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Bursa Valiliğini ziyaretinde yaptığı açıklamada, “Hızlı tren sınırımızda olumlu gelişmeler var. Biliyorsunuz ihalemizden sonra hiçbir eksiğimiz, mazeretimiz kalmadı. Projenin bütün güzergahında ağır bir çalışma var. 4 bine yakın çalışma arkadaşımız toprakta çalışıyor. Orada da gayemiz 2024 yılı bitmeden bu projemizi bitirip, Bursa’nın, Türkiye’nin hizmetine sunmak istiyoruz. Süratli tren sınırı bittiğinde hem Ankara hem de İstanbul’a süratli tren konforunu ulaştırmış olacağız. Bunu da kısa vakitte Türkiye ve Bursa’ya kazandırmanın heyecanını şimdiden taşıyoruz” dedi.

Bursa’daki metro çalışmasıyla ilgili de kıymetli görüşmeler yaptıklarını belirten Karaismailoğlu, “Emek-Yüksek Süratli Tren sınırı ilişkisi ve Kent Hastanesi’ne kadar uzanan sınırımızı 2023 yılı bitmeden bitirmek için bugün kararlarımızı aldık. Ona nazaran talimatlarımızı verdik. Bursa’nın kent içi taşıma konusunda kaliteli, inançlı, konforlu hizmetini Bursa’ya kazandırmış olacağız. Ayrıyeten proje çerçevesinde Görükle bölgesini ekledik. Orada da iki istasyon ve bütün metroların tamirlerinin yapılabileceği bir alanı da projemiz çerçevesinde inşa edeceğiz. Görükle’deki kavşakları da tekrar dizayn ederek buradaki ulaşım gereksinimlerine karşılık verilmiş olacak” tabirlerini kullandı. (İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir